Bioclimatic Pergolanın Mevsimsel Avantajları

Bioclimatic Pergolanın Mevsimsel Avantajları

Bioclimatic Pergolanın Mevsimsel Avantajları

Rolling Roof sistemleri şeklinde de adlandırılan bioclimatic pergoa, mevsim ve hava koşulları fark etmeksizin maksimum seviyede konfor sağlar. Güneş, yağış ve olumsuz hava koşullarına karşı tam koruma sağlayarak oldukça fonksiyonel bir kullanım imkanı sunan bioclimatic pergola modelleri, birbirinden modern ve şık tasarımları ile mekanlarınıza estetik bir görünüm katar.

Bioklimatik pergola modellerinin güneşli, yağışlı ve soğuk tüm hava koşullarında sağladığımevsimsel avantajlar başlıca şu şekilde sıralanabilir:

1. Her Mevsim Modern Dokunuşlar

Biyoklimatik pergolalar, alışılagelmiş standart açılır tavan sistemlerine göre farklı bir hareket sistemine sahiptir. Bu sayede kullanıcılarına, yeni deneyimler yaşama imkanı sunar.Biyoklimatik pergola diğer adıyla “katlanan teras”, kullanıcılarına panellerin önce kendi ekseni etrafında dönmesiyle havalandırma, güneş ışığından istenilen oranda yararlanma ya dagölgelendirme gibi işlevleri bir arada kullanma fırsatı sağlar.

Kendi ekseni etrafından dönen tüm paneller, açılır cam tavanda olduğu gibi geriye doğru toplandığında tam açık bir tavan alanı oluşturulur. Biyoklimatik pergola hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunan dünyadaki tek pergola sistemi olma özelliği ile mevsimsel pek çok avantaja sahiptir.

2. İstediğiniz Kadar Güneş Işığı

Biyoklimatik tente tavan sisteminin hem katlanma hem de toplanma hareketini bir arada sunmasının çok sayıda mevsimsel avantajı vardır. İlk olarak gün ışığı gibi dış ortam etkilerini istenilen oranda iç ortama alma ya da iç alandan uzaklaştırma imkânı sağlar.

Piyasada hâlihazırda var olan pergola ve tente sistemlerinin sunamadığı birçok avantaj, LUXIAL Bioclimatic Pergola modelleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Biyoklimatik pergolalar, gölgelendirme amaçlı kullanılabilirken, yağışlı havalarda da iç alana su girişi engeller.

3. %100 Sızdırmazlık Özelliği

Bioclimatic pergola sisteminde panellerin istenilen açıda katlanabilmesi sayesinde, dış ortam yağışlı olduğunda panellerin arası bir miktar açılarak, iç alana su girişi olmadan havalandırma imkânı sağlanır. Standart branda açılır tavan sistemlerinin sunamadığı bu özellik, bioklimatik pergola ile kullanıcılara sunulur.

Bilindiği gibi branda sistemlerinde kar yükü taşınamadığıiçin yoğun kar yağışının olduğu günlerde branda örtüsü açılmak zorundadır. Bu durum, tavanı kapatılan alanı kullanılamaz hale getirir. Biyoklimatik pergola sistemlerinde bu sorunun yaşanmaması, mevsimsel avantajları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

4. Mevsim Koşullarına Duyarlı Yağmur Ve Kar Algılayıcı Sensörler

Biyoklimatik pergola modelleri, her türlü mevsimsel hava koşulunda tam sızdırmazlık ve dayanıklılık özelliği ile sorunsuz şekilde çalışır. Ayrıca temizlik konusu ise gerek açılır cam tavan sistemleri gerekse açılır branda tavan sistemlerine göre çok daha kolaydır.

Sistemde bulunan paneller, katlanma hareketi yaptığı için iç ortamdan panellerin üst alanları rahatça temizlenebilir. Rolling Roof açılır tavan sisteminde, açılır cam tavan ve branda sistemlerinde olmayan güvenlik önlemleri de yer alır. Her mevsim güvenle kullanım imkanı sunan biyoklimatik pergolalar, göz alıcı tasarımları ile kullanıldığı her mekana modern bir dokunuş katar.