Bioclimatic Pergola Üretimi Nasıl Yapılır?

Bioclimatic Pergola Üretimi Nasıl Yapılır?

Bioclimatic Pergola Üretimi Nedir?

Bioclimatic pergola sistemleri, uygulanacağı bölgenin mevsim ve iklim şartlarına uygun şekilde, korozyon dağılımları hesaplanarak ve kaldıracağı yüke olan oranı belirlenmiş malzemeler kullanılarak üretilir. Bioclimatic pergolalar aynı zamanda uygulanacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun şekilde tasarlanabilir. Ahşap veya alüminyum gibi malzemelerle üretilen biyoklimatik pergolaların alüminyum malzeme ile üretilen modelleri, uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamalarından dolayı daha çok tercih edilir.

Rolling Roof adıyla da bilinen bioclimatic pergolanın üretim aşamaları şu şekilde gerçekleşir:

1. İskeleti Oluşturmak

Bioclimatic pergola üretimi için ilk adım, pergolanın iskeletini oluşturmaktır. Ana iskeleti yapabilmek için gerekli malzemeler tedarik edilir ve ana iskelet planlanan modele uygun şekilde oluşturulur. Ana iskelet oluşturulurken, birleşim noktalarının altına destek  kolları yapılır ve böylece pergolanın uzun ömürlü kullanılabilmesi sağlanır. Aksi durumda pergolaya belirli periyotlarda bakım yapılması gerekebilir.

2.    Hassas İşçilik

Rolling Roof sistemleri üretilirken dikkat edilen gereken bir diğer nokta ise; üretimin hassas bir işçilik ile yapılmasıdır. İşçiliğin titiz bir şekilde yapılmaması durumunda istenilen tasarıma uygun olmayan  bir pergola ortaya çıkacaktır. Özellikle üst örtünün iskeleti yapılırken tırnakların açılması ve  yerleştirilmesi gibi işlemler çok hassas olduğundan, bu noktada yapılan işçilik büyük özen gerektirir.

3. Doğru Malzeme Seçimi

Bioclimatic pergola, insanların her mevsim sevdikleri ile birlikte keyifli anılar biriktirebileceği verandayı oluşturacağı için, üretim aşamasında titiz bir şekilde çalışmaya ve malzemeleri dikkatli bir şekilde seçmeye çok özen gösterilir. Kış bahçesi olarak da kullanabildiğiniz verandanızda her mevsim sevdiklerinizle vakit geçirmek ve misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilmek için, kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bioclimatic pergola modellerini tercih etmelisiniz.

4. Şeffaf Tavan Yapımı

Bioclimatic pergolanın özellikle üst örtüsü tamamlanırken, isteğinize göre açılan ve kapanan bir çatı olabileceği gibi şeffaf bir çatı örtüsü kullanılarak bahar aylarında daha işlevsel bir kullanım sağlanabilir. Özellikle yaz aylarını düşünerek bu alanı özel bir malzeme ile açık bırakılabilir; istediğiniz zaman kapanmasını sağlayabilirsiniz.

5. Üretim Aşamasının Bitmesi

Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra bioclimatic pergola üretimi tamamlanmış olacaktır. Üretimi bitmiş olan biyoklimatik pergolanıza dışarıdan baktığınızda, şık bir kış bahçesi tasarımı, titiz ve hassas bir işçilik ile üretilmiş olan kusursuz bir yaşam alanı göreceksiniz. Dilerseniz pergolanızı renkli led ışıklar ve çeşitli süs ürünleri ile çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

6. Hem Gölge Hem Güneş

Üretimi tamamlanmış olan bioclimatic pergolanızı uygulamak için evinizin en ideal cephesini tercih etmeli ve bahçe ile iç içe olmasına özen göstermelisiniz. Bu tercihiniz sayesinde pergolanızın altında hem güneşin hem de gölgenin rahatlığını bir arada yaşayabilirsiniz. Konum seçimini çok dikkatli yaparak, misafirlerinizin hayran kalacağı bir pergola sistemine sahip olabilirsiniz. LUXIAL modelleri arasındaki birbirinden kaliteli ve şık tasarımlı biyoklimatik pergolalar ile her mevsim bahçenizin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz yeni bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.